Rezerwuj

08.11.2018


Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu i inne miejsca, które warto odwiedzić podczas zimowego pobytu w Hotelu EuropejskimJarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu to niezwykła miejska tradycja, którą warto poznać podczas noclegu w Hotelu Europejskim. W ten bajeczny czas Wrocław zamienia się w urokliwe miejsce wypełnione straganami pełnymi najróżniejszych wyrobów z całej Polski. Rynek zamienia się w pocztówkowy krajobraz, a wokół unoszą się apetyczne zapachy jednoznacznie kojarzące się ze świętami. Nie może Was tam zabraknąć!  Gdzie jeszcze we Wrocławiu można poczuć magię świąt? Poznaj także inne zimowe atrakcje!

Spis treści:
Historia i cennik
Program i atrakcje
Data i godziny otwarcia
Dlaczego warto odwiedzić bożonarodzeniowe stoiska
Nocleg w centrum
Inne zimowe atrakcje Miasta Stu Mostów
Święta i sylwester

Hotel Europejski prezentuje historię Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu

Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy oferuje niezwykle szeroki wachlarz zarówno drobnych upominków czy przekąsek, jak i wyrobów rękodzielniczych i specjałów spożywczych w różnych cenach. Zanim jednak sprawdzimy, jakie smakołyki i pamiątki można tam nabyć, warto się dowiedzieć, skąd w ogóle wzięła się tradycja rozstawiania w mieście świątecznych kramów. Sprawdź, gdzie pojawiły się one po raz pierwszy i kiedy ta tradycja dotarła do Miasta Stu Mostów.

Niemiecki Jarmark Bożonarodzeniowy z prawie 600-letnią tradycją

Nasi sąsiedzi z Niemiec to specjaliści od organizacji świątecznych atrakcji w postaci kolorowych kiermaszów plenerowych. Pierwsze tego typu wydarzenia organizowano już w XIV wieku. Początkowo trwały one jeden dzień, zatem niewiele było czasu, aby zaopatrzyć się w sprzedawane na nich produkty potrzebne do przygotowania świąt. Ponieważ ludziom bardzo spodobała się taka forma zakupów, stopniowo wydłużano czas ich trwania i organizowano nowe atrakcje. Przybywało też kolejnych lokalizacji – dziś w całych Niemczech odbywa się ponad 100 takich jarmarków. Najpopularniejszy jest ten z najdłuższą, prawie 600-letnią tradycją. Mowa o Streizelmarkt w Dreźnie, który po raz pierwszy odbył się w 1434 roku.

Kiedy we Wrocławiu zorganizowano pierwszy kiermasz świąteczny?

Wrocławski jarmark w obecnej formie (z nowymi atrakcjami co roku) odbywa się już od 10 lat. Jednak tradycja organizowania tego typu wydarzeń jest o wiele starsza. Pierwsze wzmianki na ten temat pochodzą z XVI wieku. Pierwotnie odbywał się on na Rynku, a później został przeniesiony na plac Nowy Targ. I choć w pewnym momencie przerwano jego organizację, dziś Wrocław doskonale radzi sobie w przywracaniem tej tradycji. Obecnie tutejszy kiermasz świąteczny jest znany na arenie międzynarodowej, a wybór produktów, jakie można na nim kupić jest niezwykle szeroki.

Świąteczne ozdoby w kramiku

zdjęcie: jarmarkbozonarodzeniowy.com

Wśród najpopularniejszych produktów spożywczych, które można obecnie dostać w okresie świątecznym na wrocławskim Rynku, znajdują się między innymi:

· rozgrzewająca herbata w różnych smakach i aromatach,
· legendarny wrocławski grzaniec oraz inne smaki grzanego wina,
· gorąca czekolada,
· bogaty wybór żelek (kwaśne, z posypką, o smaku coli itp.),
· pierniki i chatki z piernika,
· miody pitne: dwójniaki i trójniaki,
· wędliny z Włoch,
· wędliny z Wilna,
· porcja gorącej kiełbasy,
· porcja pierogów,
· porcja parującego bigosu,
· węgierski langosz,
· włoski sękacz,
· wyroby z czekolady w kształcie różnych przedmiotów (narzędzia warsztatowe, aparat fotograficzny),
· leberkas (rodzaj mięsa pokrojonego w plastry, które umieszcza się w bułce z dodatkiem pikantnej musztardy),
· tradycyjny góralski oscypek z dodatkiem żurawiny.

Wyroby rzemieślnicze, rękodzieła, odzież i upominki, które kupić można na wrocławskim Rynku w okresie świątecznym:

· ręcznie dziergane, ciepłe szaliki,
· filcowe torby z wzornictwem w postaci motywów folklorystycznych,
· ręcznie wyszywany, świąteczny obrus ozdobny,
· koronkowe, haftowane i dziergane obrusy,
· ozdobna opaska na głowę w kształcie rogów renifera,
· świąteczne skarpety na kominek,
· ozdobne aniołki z masy solnej do powieszenia na choince,
· wiklinowe choinki,
· dekoracje w postaci wieńców wykonanych z siana,
· wydrążone matrioszki, które pomieszczą butelkę z winem,
· drewniane mebelki dla małych dzieci,
· komplet ozdobnych bombek choinkowych,
· koszulki z zespołami rockowymi i śmiesznymi napisami,
· świąteczne świece wykonane z pszczelego wosku,
· kolorowe czapki i rękawiczki.

Program Jarmarku Bożonarodzeniowego 2018 we Wrocławiu – Hotel Europejski przedstawia główne atrakcje!

Jarmark Bożonarodzeniowy w 2018 roku we Wrocławiu to nie tylko stragany z wyrobami spożywczymi i rękodziełem. Już od wielu lat na kiermasz na Rynku przybywają setki osób, aby poczuć niesamowitą atmosferę i skorzystać z szeregu atrakcji. Warto wiedzieć, że w 2014 zakwalifikował się on na listę 12 najpiękniejszych jarmarków w Europie. Zestawienie opublikowane zostało przez amerykańską witrynę The Huffington Post uważaną za jeden z najbardziej wpływowych blogów na świecie, na którym głos zabierają takie postaci świata polityki jak Barack Obama czy Hillary Clinton. Kiermasz w stolicy województwa dolnośląskiego pojawił się na liście obok mających długą tradycję kiermaszów we francuskim Strasburgu, we Frankfurcie i Norymberdze. Uznano, że wydarzenie w Mieście Stu Mostów dorównuje swoim urokiem ścisłej europejskiej czołówce!

Każdego roku kiermasz stanowi niezwykłą okazję do skorzystania z licznych atrakcji, których nie sposób uświadczyć w innym czasie czy miejscu. Dlatego nie warto zwlekać, pora zebrać rodzinę czy przyjaciół i wspólnie odwiedzić wrocławski Rynek! Na odwiedzających czekają bowiem liczne niespodzianki i rozrywki, które poznać można podczas pobytu w jednym z wrocławskich hoteli. Czego możemy się spodziewać w tym roku?

Świąteczne kramy zimą

Stoiska z unikatowymi wyrobami

Każdego roku odwiedzających ogarnia prawdziwy zakupowy szał, któremu nie sposób się oprzeć. Ze wszystkich stron wyłaniają się bowiem niezwykle urokliwe stoiska oferujące najróżniejsze wyroby z całego świata, idealnie wpisujące się w zamysł bożonarodzeniowych prezentów. Znajdziemy tam zabawki dla dzieci, oryginalne dekoracje, nietuzinkową odzież czy piękną, ręcznie robioną biżuterię.

Specjały kuchni całego świata i bożonarodzeniowe pyszności

Gości czeka także niezwykła uczta w postaci najróżniejszych wyrobów spożywczych przygotowywanych specjalnie na czas tego wydarzenia. Zmarznięci spacerowicze z pewnością docenią smak i aromat grzanego wina w pięknym, świątecznym kubku. Nie zabraknie także pięknie zdobionych, słodkich pierników o korzennym zapachu oraz specjałów, na które trudno natknąć się w innych miejscach – naleśniki we francuskim wydaniu czy popularne na Węgrzech kołacze i langosze. Wielbiciele smakołyków kuchni hiszpańskiej znajdą tu ciepłe churros z czekoladą, a amatorzy serów – różnorodne wyroby austriackie. Znajdziemy tu także tureckie słodycze znane jako baklava, boczek kolozsvári prosto z Węgier czy salami z dziczyzny. Pojawi się okazja, aby spróbować podpłomyków z Alzacji nazywanych flammkuchen.

Tradycyjna polska kuchnia

Tradycyjnie nie zabraknie także naszych rodzimych specjałów. Strefa polskiej kuchni usytuowana zostanie w zatoczce nazywanej “Smakowitym Peronem”. Tam królują skwierczące kiełbaski, bogaty w składniki bigos, tradycyjna pajda chleba ze smalcem i ogórkiem, znany z górskich miejscowości oscypek z żurawiną czy regionalne wędliny. Nie zabraknie również śląskich i bieszczadzkich miodów oraz aromatycznych kaw czy gorących herbat.

Jedyna okazja, aby zobaczyć Krasnala Prezentusia!

W mieście znajduje się już ponad 350 słynnych wrocławskich krasnali i ciągle pojawiają się nowe. Najbardziej wytrwali entuzjaści spacerów po Mieście Stu Mostów od lat kolekcjonują zdjęcia każdego napotkanego krasnala. W okresie świątecznym na Rynku pojawia się niesamowita okazja, aby spotkać krasnala Prezentusia, który we Wrocławiu pojawia się jedynie raz w roku! Podobno kiedy trzy razy dotknie się jego czapeczki, spełniają się nawet najskrytsze świąteczne życzenia. To jedyna taka okazja!

Wspaniała atrakcja dla najmłodszych – Bajkowy Lasek

Ustawiając świąteczne stragany, nie zapomniano także o atrakcjach przygotowanych specjalnie dla najmłodszych odwiedzających. W Bajkowym Lasku, czyli strefie przeznaczonej na dziecięce zabawy, znajdzie się kolorowa karuzela “Rudolf i przyjaciele”, a pomiędzy roślinnością przechadzają się postaci z najpopularniejszych bajek. Nie zabraknie również baśniowych instalacji multimedialnych, które wprowadzą dzieci w niezwykły świat fantazji, prezentując sceny z kultowych historii takich, jak Czerwony Kapturek, O dzielnym krawczyku, Pinokio czy Królewna Śnieżka. W Bajkowym Lasku nie zabraknie także niezwykłych scenerii i konstrukcji idealnych do zrobienia pamiątkowego zdjęcia, jak Grzybek Krasnala czy Domek pod Krasnalem. Pojawią się także sanie Mikołaja z barwnymi prezentami. W tej magicznej przestrzeni znajdą się również atrakcji dla rodziców – w Domku Kominkowym cała rodzina ogrzeje się przy żywym ogniu specjalnych, plenerowych kominków, a dorośli skosztują legendarnego, wrocławskiego grzańca. W pobliżu Pręgierza, przy Świątecznym Wiatraku stanie domek, w którym przed południem będą odbywały się warsztaty rękodzielnicze z malowania bombek dla maluchów w wieku przedszkolnym. Z kolei obok Pomnika Fredry zostanie zaaranżowana Kraina Krasnali i Reniferów.

Pamiątkowe zdjęcia z krasnalami

W grudniu po terenie wrocławskiego rynku przechadzać się będą żywe krasnoludki. Jeśli je znajdziesz, koniecznie zrób sobie pamiątkową fotografię! Nie musisz mieć ze sobą żadnego aparatu, wystarczy odrobina uśmiechu! Swoją pamiątkę znajdziesz później na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia. Wystarczy, że podasz dzień oraz przybliżoną godzinę, w której zrobiono ci zdjęcie, a plik z fotografią wygeneruje się automatycznie, pozwalając na wydrukowanie bądź zapisanie pamiątki na dysku twardym komputera.

Niezwykłe wydarzenia artystyczne

Na tegoroczną edycję Jarmarku Bożonarodzeniowego przewidziano także liczne widowiska artystyczne. Na Rynku będzie można obejrzeć magiczne parady świąteczne, a od 1 grudnia repertuar przewiduje jeszcze więcej atrakcji. Tego dnia przy wrocławskiej choince zostanie rozstawiona scena, na której będą odbywały się urocze występy z udziałem dzieci, klimatyczne koncerty świąteczne i inne magiczne widowiska powstałe we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego. WCRS na co dzień działa tak, aby aktywizować miejscową społeczność, niezależnie od wieku, zatem możemy się spodziewać naprawdę wyjątkowych występów na wysokim poziomie. Przy okazji świątecznego spaceru koniecznie sprawdźcie, co się dzieje na scenie przy choince! Swoją drogą, wrocławskie drzewko bożonarodzeniowe co roku zachwyca wszystkich przechodniów. W zeszłym roku miało kolor biały i przyozdobione było niezliczonymi kolorowymi bombkami. Jaką formę przyjmie choinka w tym roku? Przekonamy się już wkrótce!

Świąteczny zielony krasnal na Rynku

zdjęcie: jarmarkbozonarodzeniowy.com

Data i godziny otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu – Hotel Europejski podpowiada, do kiedy trwają atrakcje!

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu to atrakcja, którą w godzinach otwarcia odwiedzają nie tylko miejscowi, ale i turyści. O ile ci pierwsi świąteczne atrakcje widzą już podczas drogi do szkoły czy pracy, to osoby przyjezdne potrzebują niejednokrotnie specjalnie zaplanować czas wolny tak, aby możliwe było wzięcie udziału w słynnym wydarzeniu. Jeśli ktoś już raz odwiedził Wrocław w tym szczególnym, uroczystym okresie, z pewnością zapragnie tam jeszcze wrócić. A dla osób, które do tej pory nie smakowały jeszcze tej magicznej atmosfery, jest to idealny moment, aby nadrobić zaległości.

W jakim terminie odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy?

W 2018 roku świątecznych straganów na uliczkach Wrocławia szukać należy w terminie od 23 listopada do 31 grudnia. Po raz pierwszy w historii wydarzenie będzie trwało aż do sylwestra! Oznacza to ponad miesięczny okres nasycony niesamowitą, bożonarodzeniową magią. Tak rozległy termin szczególnie przypada do gustu turystom, którzy mają dużo czasu na zaplanowanie i zrealizowanie wycieczki do Wrocławia.

Godziny otwarcia

Sprzedaż wyrobów z urokliwych drewnianych domków prowadzona jest od godziny 10:00 do 21:00. Oznacza to, że goście mają cały dzień na sporządzenie świątecznych zakupów, dokładne zapoznanie się z ofertą kramików czy wypad na grzańca w gronie znajomych. W niektórych przypadkach sprzedaż straganowa trwać będzie aż do ostatniego klienta!

Gdzie odbędzie się Jarmark?

Wydarzenie odbywa się na rozległym obszarze w ścisłym centrum Wrocławia. Stragany i atrakcje rozciągają się w następujących miejscach:

· północna, wschodnia i południowa pierzeja Rynku,
· teren ulicy Świdnickiej: stragany znajdziemy na obszarze od placu rynkowego aż do słynnego przejścia podziemnego,
· teren ulicy Oławskiej: kramy rozłożone zostaną na obszarze od placu rynkowego aż do skrzyżowania z ulicą Szewską,
Plac Solny.

Dlaczego warto przejść się z Hotelu Europejskiego na Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu? Skosztuj grzańca podawanego w kubkach-butach i spraw sobie magiczną pamiątkę!

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu jest jeden z najpiękniejszych w Europie. Wielu wrocławian i turystów kojarzy to wydarzenie między innymi z aromatycznym grzańcem podawanym w fantazyjnych kubkach przypominających buty Mikołaja. Wino można popijać w niezwykłej scenerii pełnej pocztówkowych kadrów – ozdobnych kramów z rzemieślniczymi wyrobami czy urokliwych zakątków, w których można odpocząć przy parującym napoju i gorącym posiłku.

Dlaczego jeszcze warto odwiedzić wrocławski Rynek na przełomie listopada i grudnia?

Wizyta na Rynku w grudniu sprawia, że nie sposób uwolnić się od magicznej, radosnej atmosfery nadchodzących świąt. Tutaj niezwykłą przyjemność sprawią każde bożonarodzeniowe zakupy. Liczne stoiska gwarantują ogromny wybór wymarzonych świątecznych prezentów. W obrębie uroczych drewnianych domków przebierać możemy w poszukiwaniu podarunkowych unikatów. Możemy tu znaleźć zarówno peruwiańskie łapacze snów, drewniane wyroby w postaci tradycyjnych zabawek dla dzieci, własnoręcznie szyte pluszaki, miękkie kocyki dla niemowląt, jak i niepowtarzalną bursztynową biżuterię czy artystyczne filcowe torebki bogato zdobione motywami pochodzącymi z ludowego folkloru. Poszukiwacze bożonarodzeniowych skarbów znajdą także mydełka zapachowe oraz imponującą kolekcję rękodzieła: wykonywane na miejscu świąteczne stroiki i choineczki, własnoręcznie malowane i ozdabiane bombki, na których zawrzeć można świąteczne życzenia dla bliskich czy bite na miejscu pamiątkowe monety. Nie brakuje także możliwości zaopatrzenia się w przynoszącą szczęście podkowę podpisaną imieniem kupującego.

Spędź miło czas z całą rodziną

Nic tak nie buduje więzi rodzinnych, jak wspólne celebrowanie ważnych chwil. Dlatego jeżeli planujecie święta we Wrocławiu, koniecznie odwiedźcie Rynek. Jak już wiemy, nie brakuje tu atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia i zjeść razem coś pysznego w strefie gastronomicznej. Ciekawym pomysłem jest zamówienie innego dania dla każdego członka rodziny i częstowanie się nawzajem. Później możecie urządzić głosowanie na najbardziej smakowitą świąteczną potrawę. Jeżeli macie dzieci, nie zapomnijcie odwiedzić Bajkowego Lasku i posłuchać opowieści o dzielnych baśniowych bohaterach. Po powrocie do hotelu możecie jeszcze raz przypomnieć sobie usłyszane bajki i dodatkowo opowiedzieć dzieciom o swoich ulubionych historiach z lat młodości.

Zainspiruj się!

Jarmark we Wrocławiu to kolebka kreatywności. Można na nim spotkać szerokie grono rękodzielników, rzemieślników i artystów, którzy sprzedają swoje dzieła. Oglądając je, można się zainspirować albo przypomnieć sobie o swojej pasji. Podczas podziwiania ręcznie szydełkowanych serwetek i obrusów niejedna osoba marzy o samodzielnym wykonaniu takiego pięknego przedmiotu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić sobie szydełko, przejrzeć wzory w Internecie i spróbować swoich sił. Na świątecznych stoiskach można znaleźć także mnóstwo ręcznie robionej biżuterii. Wiele dziewcząt i kobiet ma za sobą przygody z nawlekaniem koralików na żyłkę czy zaginaniu drucików w kolczyki. Może warto wrócić do tego hobby? Przechadzając się wśród drewnianych domków ze stoiskami, natkniemy się też na liczne stacje gastronomiczne. Skosztujmy potraw z różnych stron świata, a potem możemy spróbować odtworzyć w domu tę, która najbardziej nam posmakuje. Nie zabraknie też stoisk z ozdobami świątecznymi – może wybierzemy takie, które będą pasowały do ręcznie przez nas zrobionych gwiazdek z papieru albo kolorowego łańcucha choinkowego, który stworzymy wspólnie z dziećmi?

Para na świątecznym spacerze

Szukasz noclegu na czas Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu? Odwiedź Hotel Europejski i zyskaj miejsce parkingowe w centrum miasta!

Jeśli szukasz idealnego noclegu na czas wycieczki do Wrocławia i zamierzasz mieć naprawdę blisko na teren Jarmarku Bożonarodzeniowego, nie ma lepszego wyjścia niż wynajęcie pokoju w Hotelu Europejskim z gwarantowanym miejscem na parkingu w centrum miasta. Jest to szczególnie istotne dla zmotoryzowanych turystów, którzy odwiedzają Wrocław. Warto wiedzieć, że znalezienie miejsca parkingowego w sercu miasta na co dzień nie jest łatwym zadaniem, nie mówiąc już o okresie na przełomie listopada i grudnia, kiedy tysiące osób przyjeżdżają zobaczyć wrocławski kiermasz. Na szczęście nasi goście nie muszą się martwić o parking. Miejsca postojowe dla osób, które mają u nas zarezerwowany nocleg, znajdują się w odległości zaledwie 100 metrów od obiektu.

Lokalizacja Hotelu Europejskiego

Budynek hotelu znajduje się przy ulicy Piłsudskiego 88, nieopodal Dworca Głównego PKP i kilka minut piechotą od Dworca Autobusowego. Miejsce, w którym zlokalizowany jest nasz obiekt, jest jednym z największych i najlepiej skojarzonych z pozostałą częścią miasta węzłów komunikacyjnych Wrocławia. Jeżeli podróżujesz pociągiem lub autobusem ucieszy Cię fakt, że z tego miejsca nie ma możliwości spóźnić się na transport powrotny! Co jednak istotniejsze dla turystów, Hotel Europejski oddalony jest jedynie o 1 000 metrów od pierwszych straganów ulokowanych na ulicy Świdnickiej! Aby zanurzyć się w magicznej, świątecznej atmosferze Rynku, wystarczy wybrać się na krótki spacer. Nieopodal znajdują się także inne atrakcje turystyczne Wrocławia, jednak więcej o nich powiemy nieco później.

Zarezerwuj pokój lub apartament w Hotelu Europejskim

Jeżeli planujesz zimowy pobyt we Wrocławiu połączony ze zwiedzaniem Jarmarku Świątecznego oraz innych atrakcji, koniecznie już teraz zapoznaj się z naszą ofertą i zarezerwuj najwygodniejszy dla Ciebie i Twoich towarzyszy pokój lub apartament. Do dyspozycji naszych gości oddajemy przestronne, elegancko urządzone wnętrza idealne na nocleg dla nawet najbardziej wymagających turystów. Do wynajęcia posiadamy pokoje jedno- i dwuosobowe oraz luksusowe apartamenty, idealne na przykład na rodzinne święta. Rezerwacji można dokonywać o dowolnej porze, korzystając z formularza na naszej stronie internetowej lub kontaktując się z recepcją, która jest czynna dwadzieścia cztery godziny na dobę. Jest to szczególnie istotne dla przyjezdnych, którzy nastawiają się na wieczorne wyjścia na świątecznego grzańca.

Świąteczne ozdoby na choinkę

Planujesz przyjechać na otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu? Zarezerwuj nocleg w Hotelu Europejskim i sprawdź, z jakich jeszcze atrakcji warto przy okazji skorzystać

Pobyt we Wrocławiu z okazji otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego to doskonała okazja do tego, aby po obejrzeniu straganów i stoisk na Rynku, skorzystać także z innych zimowych atrakcji w mieście. Sprawdź, gdzie warto się wybrać!

Lodowisko

We Wrocławiu w okresie zimowym działa kilka fantastycznych lodowisk. Jazda na łyżwach, jako, że jest aktywnością fizyczną, wyzwala w nas endorfiny, czyli hormony szczęścia. Wspólna wyprawa na lodowisko z rodziną czy grupą przyjaciół z pewnością dostarczy nam dużo pozytywnych wrażeń. A gdy już zdejmiemy z nóg łyżwy, możemy udać się na odpoczynek po wysiłku na grzańca lub herbatę na Rynek. Jeżeli jeszcze nie czuliście magii świąt, to po takim dniu na pewno się to zmieni!

Punkt widokowy na Sky Tower

Sky Tower to najwyższy wieżowiec we Wrocławiu. Warto wiedzieć, że na jego 49 piętrze znajduje się dostępny dla turystów taras widokowy. Z takiej wysokości zimowa panorama miasta prezentuje się wyjątkowo magicznie i pięknie, zwłaszcza jeżeli na ulicach leży śnieg. Warto na taras wybrać się wieczorem, kiedy Wrocław jest rozświetlony milionem świątecznych lampek i ozdób.

Kolejka Polinka nad Odrą

Jeżeli już mówimy o oglądaniu zimowego Wrocławia z perspektywy ptaka, warto też wspomnieć o kolejce gondolowej Polince. Kursuje ona nad Odrą, dokładniej mówiąc między głównym kampusem Politechniki Wrocławskiej na Wybrzeżu Stanisława Wyspiańskiego a Geocentrum przy ul. Na Grobli. Kolejką można się przejechać o każdej porze roku, także nie ma obaw, że będzie nieczynna w trakcie naszej zimowej wizyty we Wrocławiu.

Teatr Muzyczny Capitol

Rezerwując nocleg w Hotelu Europejskim, znajdujemy się zaledwie parę kroków od fantastycznego Teatru Muzycznego Capitol. Warto sprawdzić jego repertuar na czas naszego pobytu we Wrocławiu i wybrać ciekawy spektakl na zimowy wieczór. Poniżej przedstawiamy przykładowe spektakle, które zobaczymy pod koniec listopada i w grudniu.

”Blaszany Bębenek”

Pierwsza część trylogii o Gdańsku Güntera Grassa przełożona na spektakl teatralny to niezwykłe widowisko. Na deskach Teatru Muzycznego Capitol przedstawiana jest historia bohatera “Blaszanego Bębenka” – Oskara Matzeratha, czyli chłopca, który nie chciał rosnąć. Jak potoczą się jego losy? Przekonajcie się sami podczas oglądania tego niezwykłego show z elementami kabaretu, burleski i farsy.

”Trzy wesołe krasnoludki”

Jeżeli wybieracie się do Wrocławia z dziećmi, idealną propozycją dla Was będzie rodzinny musical na podstawie bajki Jana Brzechwy. Na deskach Teatru Muzycznego Capitol zobaczymy trzy wesołe krasnoludki: Modraczek, Poziomka i Żółtaczek odważnym krokiem wyruszają na podbój świata. Spektakl wyreżyserował Konrad Imiela, a o oprawę muzyczną zadbał zespół Mikormusic.

Muzeum Pana Tadeusza

Zanim zatopimy się w świątecznej atmosferze, warto zajrzeć do Muzeum Pana Tadeusza, które także znajduje się na Rynku, a dokładnie w Kamienicy Pod Złotym Słońcem. Powierzchnia muzeum to 1 500 metrów kwadratowych, a zobaczymy tu aż 700 eksponatów oraz ponad 100 gier, prezentacji multimedialnych i interaktywnych aplikacji – wszystko to związane z osobą Adama Mickiewicza i jednego z jego najwybitniejszych dzieł. Wystawa stała składa się z dwóch części: Rękopis “Pana Tadeusza” oraz Misja: Polska.

Wybierasz się w grudniu do Wrocławia na Jarmark Bożonarodzeniowy? Przedłuż swój pobyt w Hotelu Europejskim do sylwestra i przywitaj Nowy Rok w Mieście Stu Mostów!

Jedni przyjeżdżają do Wrocławia tylko na otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego, a inni zwiedzają obszerny kiermasz przez kilka dni. Ciekawym pomysłem jest też zaplanowanie swojego pobytu na czas Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia albo przedłużenie urlopu aż do Nowego Roku. Mamy zatem duże pole do popisu, jeżeli chodzi o planowanie swojej zimowej wizyty we Wrocławiu, koniecznie połączonej z zakupami i spacerami po świątecznej krainie na Rynku. Niezależnie od terminu naszego przyjazdu, możemy spędzić magiczne chwile w Mieście Stu Mostów dzięki noclegowi w eleganckim Hotelu Europejskim.

Uroczysta parada świąteczna na Rynku

Święta w hotelu

Masz dość przedświątecznej gonitwy, nerwowego sprzątania mieszkania i wielogodzinnego stania przy garnkach? Zbierz rodzinę lub grupę najbliższych przyjaciół i wyjedźcie razem na święta do Miasta Stu Mostów! Ze względu na magiczny kiermasz świąteczny i inne liczne atrakcje, Wrocław będzie idealnym miejscem na tę okazję. Jeżeli zdecydujecie się na nocleg u nas, o Wasze posiłki w trakcie świąt zadba Restauracja Europejska, w której pracują kucharze-pasjonaci, codziennie dokładając wszelkich starań, aby na talerzach gości znalazły się najznakomitsze potrawy tradycyjnej kuchni polskiej i światowej.

Sylwester we Wrocławiu

Jeżeli chcesz zapewnić sobie sporą dawkę rozrywki na koniec roku, koniecznie wybierz się na sylwestra do Wrocławia. Nie dość, że zobaczysz jeden z najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych w Europie, to jeszcze posłuchasz sylwestrowego koncertu na wrocławskim Rynku. Możesz także wybrać inną formę witania Nowego Roku. We Wrocławiu nie brakuje ciekawych ofert bali sylwestrowych, klubowych imprez tematycznych, maratonów filmowych czy eleganckich kolacji. Pamiętaj, żeby zarezerwować nocleg w centrum miasta, aby po nocy szampańskiej zabawy wrócić do przytulnego pokoju na zasłużony odpoczynek, a później wybrać się na zwiedzanie najważniejszych zabytków i ciekawych atrakcji Wrocławia.