Rezerwuj

01.11.2018


Sylwester we Wrocławiu – Hotel Europejski radzi, jak go spędzić w 2018 roku!Sylwester we Wrocławiu z Hotelem Europejskim będzie, jak co roku, wydarzeniem niezapomnianym. Miasto przygotowało dla mieszkańców i turystów szereg atrakcji na Rynku, a kluby prześcigają się w ofertach bali i imprez na zakończenie 2018 roku. Coś dla siebie w stolicy Dolnego Śląska znajdą również miłośnicy kultury, teatru i kina, a nawet kabaretu! Jak zatem spędzić najbardziej wyjątkowy w ciągu roku wieczór? Sprawdźmy, co już wiadomo o imprezach, które odbędą się 31 grudnia 2018 roku we Wrocławiu!

Spis treści:
31 grudnia na wrocławskim Rynku
Ostatnia noc w roku kulturalnie
Ostatnia noc w roku na Stadionie
Imprezy i przyjęcia w klubach
Hotel Europejski na koniec 2018 roku

Jakie atrakcje przygotowali w tym roku organizatorzy dorocznego Sylwestra na wrocławskim Rynku?

Sylwester 2018 na wrocławskim Rynku zostanie zorganizowany pod hasłem Wrocław Respect. Będzie to już trzecia impreza kończąca stary rok, której transmisji nie zobaczymy w TVP. Organizatorzy jednak zupełnie się tym nie martwią – zakończenie 2016 i 2017 roku pokazało już, że wcale nie jest to konieczne, aby na Rynku zapanowała naprawdę szampańska atmosfera. Sprawdźmy, czego w tym roku mogą oczekiwać Ci, którzy postanowią spędzić tę wyjątkową noc właśnie w sercu stolicy Dolnego Śląska.

Wrocław Respect 2018/2019, czyli powitanie nowego roku w atmosferze wzajemnej tolerancji

Hasłem imprezy, która rozpocznie się na wrocławskim Rynku wieczorem 31 grudnia 2018 roku i potrwa do wczesnych godzin porannych 1 stycznia 2019 roku, będzie „Wrocław Respect”. Stolica Dolnego Śląska otrzymała bowiem w tym roku tytuł European Best Destination, co nie tylko według organizatorów noworocznej imprezy zobowiązuje nas do otwartości na różnorodność i tolerancji wobec przedstawicieli różnych kultur, którzy przyjeżdżają do naszego miasta jako turyści czy w poszukiwaniu pracy lub dobrego wykształcenia. Nawiązując do obowiązującego hasła, na scenie zaprezentowany zostanie show noszący ten sam tytuł. Specjalnie dla zagranicznych turystów oraz goszczących w naszym mieście studentów z innych krajów show zostanie przedstawiony przez samego reżysera, Pawła Gołębskiego, w dwóch językach: polskim i angielskim. Podobnie jak w poprzednich latach, to również on będzie konferansjerem całonocnej imprezy.

Jak zapewne wielu z nas pamięta, już zeszłoroczna impreza sylwestrowa na Rynku nawiązywała do panującej w mieście różnorodności i tolerancji. Wówczas wyrażono to jednak za pomocą tęczowych pokazów laserowych świateł, które stanowiły tło dla kolejnych koncertów gwiazd polskiej i zagranicznej muzyki. W tym roku obok głównej sceny organizatorzy zapowiedzieli także stworzenie otwartej dla wszystkich „strefy kibica wzajemnego szacunku”. W związku z tym zachęcają do zabrania ze sobą na Rynek szalików w barwach narodowych i flag, aby zarówno mieszkańcy, jak i goście mogli w ostatnią noc 2018 roku pokazać światu, że bycie patriotą nie wyklucza bycia otwartym mieszkańcem wielokulturowego i tolerancyjnego miasta.

Muzyczna oprawa wrocławskiego pożegnania 2018 roku

Jeśli chodzi o oprawę muzyczną, tegoroczne koncerty w sercu stolicy Dolnego Śląska będą utrzymane w klimacie disco, a nad Rynkiem zawiśnie wielka dyskotekowa kula, która na wszystkie strony odbijać będzie kolorowe światła emitowane przez reflektory oświetlające scenę i publiczność. Zgodnie z coroczną już tradycją Rynek przez tę jedną noc w roku będzie zarówno salą koncertową i parkietem tanecznym, czyli po prostu przestrzenią, w której każdy radośnie i w szampańskim nastroju będzie mógł powitać nowy rok. Tak jak co roku na scenie zobaczymy zarówno znane gwiazdy zagranicznej muzyki, jak i lokalnych wykonawców oraz artystów, z których duża część albo pochodzi z Wrocławia, albo jest z nim w jakiś sposób związana. Szersze informacje dotyczące koncertów przygotowanych na tę wyjątkową noc nie są jeszcze znane, a większość gwiazd wieczoru pozostanie zapewne niespodzianką jeszcze przez jakiś czas. Już dziś wiadomo jednak, że na scenie wystąpi między innymi orkiestra Dziubek Band, dyrygowana przez założyciela zespołu Mariusza Dziubka. Jak sami o sobie mówią, Dziubek Band tworzy ekspresyjną muzykę, będącą połączeniem mocnego brzmienia instrumentów dętych takich jak trąbki, puzony i saksofony, z nie zawsze delikatnymi dźwiękami gitary i gitary basowej, a także perkusji i różnych instrumentów klawiszowych. Już dla nich warto więc wybrać się na kończący 2018 rok koncert, a to dopiero pierwsza z ogłoszonych przez organizatorów gwiazd! Jeśli planujesz więc noworoczny pobyt w hotelu we Wrocławiu, nie może Cię zabraknąć na Rynku!

Fajerwerki na niebie

Teatr, opera czy koncert? Przewodnik Hotelu Europejskiego po sylwestrowych wydarzeniach kulturalnych we Wrocławiu na ostatni dzień 2018 roku!

Noc sylwestrowa we Wrocławiu to jednak nie tylko koncerty na Rynku i inne huczne masowe spotkania – coś dla siebie znajdą tu z pewnością również miłośnicy teatru, opery czy muzyki klasycznej. Sprawdźmy więc, co dla gości przygotowała w tym roku Opera Wrocławska, teatralna Scena Kamienica i Narodowe Forum Muzyki!

Wieczór 31 grudnia 2018 roku w Operze Wrocławskiej

Szczegóły dotyczące Gali Sylwestrowo-Noworocznej, która odbędzie się w Operze Wrocławskiej w ostatni dzień 2018 roku, nie są jeszcze w tej chwili (październik 2018) znane. Wiadomo jedynie, że wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a dyrygentem tegorocznego koncertu będzie Marcin Nałęcz-Niesiołowski, który poza Operą Wrocławską na stałe współpracuje między innymi z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie. W swojej karierze koncertował on także z Orkiestrą Filharmonii Narodowej, Sinfonią Varsovią oraz Polską Orkiestrą Radiową. Ma na swoim koncie również koncerty zagraniczne zarówno w krajach europejskich takich jak Hiszpania czy Belgia, jak również poza Europą – w Stanach Zjednoczonych, Meksyku czy Maroku. Możemy więc być pewni, że koncert noworoczny w Operze Wrocławskiej będzie widowiskiem na światowym poziomie, dlatego też zachęcamy wszystkich miłośników muzyki operowej do spędzenia ostatniej nocy w roku właśnie tu.

Narodowe Forum Muzyki na zakończenie 2018 roku

W tym samym czasie, o 19:00 w Narodowym Forum Muzyki będziemy mogli wysłuchać niepowtarzalnego koncertu sylwestrowego. W programie znajdą się tu przede wszystkim utwory skomponowane przez G. Rossiniego oraz koncert skrzypcowy autorstwa F. Mendelssohna. Usłyszymy także szeroko znaną suitę Carmen skomponowaną przez G. Bizet i R. Szczedrina. Utwory wykonane zostaną przez skrzypka Krzysztofa Jakowicza i orkiestrę NFM Filharmonia Wrocławska, a całym koncertem dyrygować będzie Agnieszka Duczmal. Co ciekawe, dla tych, którzy na ostatnią noc w roku mają już inne plany, Narodowe Forum Muzyki zadbało o dodatkowy termin. Koncertu będzie można wysłuchać również dzień wcześniej, 30 grudnia 2018 roku. W tym dniu rozpocznie się on jednak nie o 19:00, lecz o 18:00.

Teatralna rewia na Scenie Kamienica

O godzinie 20:30 ostatniego dnia 2018 roku rozpocznie się Rewia Sylwestrowa przygotowana przez zespół Sceny Kamienica. Tu goście będą mieli okazję posłuchać największych przebojów oper, operetek i musicali ubiegłych lat. Według zapowiedzi w repertuarze znajdą się w tym roku znane utwory z wielkich dzieł operowych takich jak „Carmen”, „Traviata”, „Opowieści Hoffmanna” czy „Lakme”, a także przeboje operetkowe, pieśni popularne i popisowe fragmenty instrumentalne z dzieł klasyki światowej. Dla gości przygotowano także noworoczny poczęstunek w kuluarach teatru.

Zarezerwowałeś hotel na Nowy Rok? Dowiedz się, jakie gwiazdy wystąpią podczas imprezy sylwestrowej na Stadionie Wrocław!

Gwiazdą Sylwestra na Stadionie Wrocław będzie w tym roku znany polski aktor i satyryk, Grzegorz Halama, który swoją popularność zawdzięcza oryginalnemu skeczowi o Śpiewającej Bakterii i parodii niektórych znanych piosenek hip-hopowych, w tym między innymi hitu zatytułowanego „Śpiworki”. To z niego pochodzi słynny tekst „ja wiedziałem, że tak będzie!”. Jego występ nie będzie jednak jedyną atrakcją imprezy z okazji zakończenia 2018 roku na Stadionie Wrocław.

Poza świetną zabawą zapewnioną przez Grzegorza Halamę goście będą mogli tu już od 20:30 delektować się wyszukanymi potrawami ze szwedzkiego stołu, za który – według słów organizatorów – odpowiada jeden z najbardziej uznanych szefów kuchni we Wrocławiu. Przez całą noc zabawie towarzyszyć będzie także wliczona w cenę biletu możliwość korzystania z baru oferującego szeroki wybór napojów alkoholowych. Dla gości dostępna będzie tu bez limitu zarówno wódka, jak i whisky, wino, wino musujące oraz piwo, a także ciepłe i zimne napoje. Stadion Wrocław zadba także o miejsca siedzące przy udekorowanych białymi obrusami stolikach dla wszystkich gości. Dostępne będą także miejsca parkingowe z możliwością odbioru auta do 20:00 dnia następnego oraz szatnia. Uczestnicy imprezy na Stadionie Wrocław będą również mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na rozświetlonych trybunach stadionu.

O oprawę muzyczną imprezy na Stadionie Wrocław zadbają DJ Piekart, wirtuoz muzyki elektronicznej znany z najważniejszych klubów wrocławskiej sceny, oraz zespół Kramert stworzony przez grupę absolwentów wrocławskiej i katowickiej Akademii Muzycznej, oferujący profesjonalne wykonanie polskich i zagranicznych przebojów ostatniego półwiecza.

DJ we wrocławskim klubie

Jaką ofertę imprez i bali sylwestrowych przygotowały najpopularniejsze wrocławskie kluby?

Większość wrocławskich klubów co roku przygotowuje na sylwestrową noc wyjątkowe wydarzenia – bale, imprezy, koncerty, a nawet po prostu niezobowiązujące przyjęcia, na których i tak ostatecznie zjawiają się dziesiątki spragnionych szampańskiej zabawy gości. Ostatni wieczór 2018 roku z pewnością również będziemy mogli spędzić w najróżniejszych miejscach, które uraczą nas szwedzkim stołem z ciepłymi przekąskami, alkoholem, przy którym będziemy mogli balować do świtu i tradycyjną lampką szampana o północy.

Niemniej jednak większość ciekawych ofert zacznie się dopiero pojawiać – wiele restauracji i klubokawiarni podejmuje się ostatecznych przygotowań do imprezy kończącej bieżący rok dopiero pod koniec października, a niekiedy nawet w listopadzie. Z pewnością tak jak co roku wrocławianie i goście odwiedzający stolicę Dolnego Śląska będą się bawić w klubach znajdujących się w Pasażu przy ul. Świętego Mikołaja, w Pasażu Niepolda czy w licznych restauracjach i barach w bliższej i dalszej okolicy Rynku. Niemniej jednak już dziś dostępne są niektóre z zapowiedzi dotyczących pierwszych zaplanowanych już we wrocławskich klubach imprez, podczas których powitamy nowy, 2019 rok. Oczywiście po zakończeniu zabawy warto wrócić na regeneracyjny sen w pokoju hotelowym!

Bal we wrocławskim klubie Vertigo Jazz Club & Restaurant

Mieszczący się przy ul. Oławskiej 13 we Wrocławiu Vertigo Jazz Club & Restaurant już dziś zaprasza nas na wyjątkowy i niezapomniany bal, podczas którego pożegnamy rok 2018 i powitamy nowy rok 2019. Podobnie jak w poprzednich latach, organizatorzy zadbają tu zarówno o oprawę muzyczną, jak i o wyborne menu, przy którym będziemy mogli tańczyć niemal do białego rana. Muzyczną gwiazdą tego roku będą The Karpeta Jazz Brothers, których utwory przeniosą nas w lata 20. XX wieku. W związku z tym goście proszeni są o przybycie w strojach z epoki, która dziś kojarzy nam się nie tylko z prohibicją i Donem Corleone, ale też z bajecznymi przyjęciami rodem z powieści o Wielkim Gatsbym. Organizatorzy proponują jednak, aby stroje utrzymać w tonacji czerni, bieli i czerwieni – dobrym pomysłem dla panów będą więc stylowe garnitury i nakrycia głowy oraz akcesoria w postaci białych szali czy nawet gustownych lasek. Inspiracją dla pań mogą się stać popularne w latach 20. pawie pióra we włosach, ozdobne szale w stylu boa oraz proste i geometryczne stroje w trzech przewodnich kolorach.

Podczas przyjęcia do stołów serwowane będą przystawki, drugie dania oraz desery. Dostępne będą także przekąski w formie bufetu szwedzkiego, a każdy z klientów może liczyć zarówno na drinka powitalnego, jak i na lampkę wina musującego o północy oraz na zniżki na alkohole butelkowane dostępne w klubie. Gościom przysługiwać będą także nielimitowane autorskie drinki, przygotowane specjalnie na ostatnią noc 2018 roku i na powitanie roku 2019. W karcie znajdą się tu drinki o nazwach nawiązujących do epoki, w związku z czym zamówić będziemy mogli Charliego Chaplina, Ala Capone czy nawet Great Gatsby’ego. Dostępne bez ograniczeń będą również napoje bezalkoholowe: kawa i herbata, soki owocowe oraz napoje gazowane.

Zaraz po koncercie zespołu The Karpeta Jazz Brothers, przy których muzyce powitamy jeszcze Nowy Rok, stery muzyczne przejmie DJ Marta Malinowska. Zagra ona największe przeboje taneczne i za ich pomocą na parkiet wyciągnie nawet najbardziej opornych tancerzy. Zgodnie z przedstawionym przez organizatorów programem, jej występ rozpocznie się o 1:00 i będzie trwał do białego rana. Organizatorzy zaznaczają jednak, że to nie wszystko, co na tę wyjątkową noc przygotował dla swoich gości Vertigo Jazz Club & Restaurant. Nie zamierzają jednak zbyt wcześnie odkrywać wszystkich tajemnic, dlatego warto śledzić informacje dotyczące tego wydarzenia online lub po prostu zarezerwować miejsce – mailowo lub osobiście.

Noworoczne zimne ognie

Hotel Europejski we Wrocławiu – noclegi nie tylko na Sylwestra!

Wszystkim gościom, którzy do Wrocławia przyjeżdżają nie tylko na Sylwestra, lecz w różnych porach roku, komfortowe noclegi oferuje Hotel Europejski. Goście mają tu możliwość wynajęcia pokoju jedno- lub dwuosobowych – tych drugich z dwoma oddzielnymi łóżkami lub z jednym dużym łóżkiem małżeńskim. Dostępne są również luksusowe apartamenty, które z pewnością sprostają wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów. Hotel Europejski oferuje swoim gościom także wykwintne śniadania oraz możliwość skorzystania z jednej z wygodnych i nowoczesnych sal konferencyjnych.

Jednak tym, co najbardziej przemawia za wyborem noclegu w Hotelu Europejskim – nie tylko podczas wizyt obejmujących przełom starego i nowego roku – jest bez wątpienia jego lokalizacja. Obiekt znajduje się bowiem w ścisłym centrum miasta, zaledwie kilka minut pieszo od zabytkowego budynku Dworca Głównego, który do dziś stanowi ważny węzeł komunikacyjny na mapie zarówno Dolnego Śląska, jak i całego kraju. Od serca miasta, czyli od Rynku, gości Hotelu Europejskiego dzieli około 15-minutowy spacer przez jedne z najpiękniejszych i odnowionych części miasta – ulicę Piłsudskiego i Świdnicką, lub – jeśli wybierzemy nieco dłuższą trasę krajoznawczą – przez niewielki park przy ul. Podwale, niedaleko Wrocławskiego Teatru Lalek, a dalej przez ulicę Szewską. Wygodnie dojedziemy stąd w każde miejsce na mapie miasta – od Hali Stulecia aż po Stadion Wrocław.